450 TL ve Üzeri Siparişlerde Ücretsiz Kargo


Fethiye’den herkese merhaba!

 

Denizi, toprağı, güneşi ve tarihiyle gelenleri kendine hayran bırakan, Fethiye’den herkese merhaba!


Nesillerdir bu bölgenin bereketli topraklarında; sebze, meyvesini kendi elleri ve emekleriyle yetiştiren bir ailenin içerisinde büyüdüm. Servet markasının kurucusu, sevgili babam Servet Erdoğan’ın çiftçiliğe küçük yaşlarda başlaması, bu konudaki zengin bilgi ve deneyimlerini çocukluğumuzdan beri bize aktarması sayesinde yerel üretimin ve yerli mahsulün önemini kavradım.


1980’lerden bu güne Fethiye’de aile işimizi yapıyoruz. Lokum, helva ve tahin üretiyoruz. Kuruyemişin, meyvenin, baharatın en iyisini, en tazesini arama yolculuğumuz ise 30 yıl öncesine dayanıyor. Bir lokumu, helvayı veya tahini iyi yapan şey; elbette ki ustalık ve deneyim. Bize göre en başta doğal ve çok temiz bir içeriğe sahip olması, bölgemizde yetişen doğal meyvelerden yapılması, bol kuruyemiş kullanmamız ve bunların hepsinin taze olması.

 

Gerçek meyvelerle yaptığımız lokumlarla ve doğal kekik, biberiye, tatlı toz biber gibi birçok baharatı birleştirerek tuz, şeker kullanmadan ışıl işlemsiz, tamamen doğal yollarla hazırladığımız özel baharatlarımızla Fethiye’de bir ilk olduk.


Servet Erdoğan, babam, 1990’larda yurtdışındaki fuarları ziyaret ettiğinde o dönemlerde dünyada da yeni başlayan nitelikli üretim, organik ürün akımıyla karşılaşıyor. Organik hurma suları, organik elma suları gibi tamamen organik içeriklerle tanışıyor. Bu tanışma sonrasında doğal, besleyici, damağa uygun lezzetler için Ar-Ge çalışmalarını başlatıyor. Sonrasında Servet lezzetlerimizin arasına şeker ilavesiz krokanlar, ezmeler, helvalar gibi birçok sağlıklı ve hafif atıştırmalık ekleniyor. İlk şekersiz ürün üreticisi olarak, Türkiye’deki ikinci ilki başlatıyor diyebiliriz.


Yıllar içinde babamın deneyimleri, benim mühendislik bilgilerim, kardeşimin üretime olan ilgisi, hem yurtiçi hem yurtdışında ticaret yapmamız, Servet markamızı şimdiki olduğumuz noktaya getirdi. Tüm parçaları birleştirerek, heyecanla üretim yapmaya devam ediyoruz. Her zaman güler yüzle, titizlik ve memnuniyetle, işimizi severek yapıyoruz. Başladığımız ilk günden bu yana gerek lokum çeşitlerimiz gerekse baharat çeşitlerimizi, sizlerin yoğun ilgisiyle arttırdık. Şimdi de beş şubeli bir işletme olduk. Güzel Fethiye’mize geldiğinizde, kendinize ve sevdiklerinize hediye alabilirsiniz ya da online mağazamızdan sipariş verebilirsiniz.


Tüm üretimi kendi atölyemizde, ISO 22000, ISO 9001, TSE ve Helal Sertifikaları’na sahip üretim tesisimizde gerçekleştiriyoruz. 2015 yılında Belçika Brüksel'deki Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü aldık. Şu anda dünyanın her yerine ihracat yapıyoruz. İnternet üzerinden Türkiye’den ve yurtdışından Dubai, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden gelen siparişleri oralara kadar ulaştırıyoruz.Mustafa Erdoğan.